Wszyscy chcemy żyć zdrowo, a współcześnie jednym z głównych elementów takiego stylu życia jest aktywność fizyczna. W świecie pełnym ruchu ważne jest, żeby każdy krok, skok czy gest pozostał wolny od bólu i ograniczeń. Nasza poradnia ortopedyczna specjalizuje się w ortopedii oraz traumatologii ruchu, oferując kompleksową diagnozę i leczenie schorzeń oraz urazów układu ruchu.
Dzięki zaawansowanym metodom diagnostycznym oraz nowoczesnym rozwiązaniom, stawiamy sobie za cel przywrócenie możliwie jak najwyższej swobody funkcjonowania narządu ruchu, niezależnie od wieku Pacjenta czy stopnia zaawansowania choroby. Przykładamy najwyższą wagę do tego, by efektywnie i skutecznie pomóc Tobie wrócić do pełni zdrowia.
Dla kogo jest przeznaczona poradnia urazowo-ortopedyczna?
Poradnia urazowo-ortopedyczna jest przeznaczona dla osób, które mają problemy z układem mięśniowo-szkieletowym. Naszą pomoc w leczeniu chorób ortopedycznych kierujemy między innymi do pacjentów z następującymi problemami:
- Urazy takie jak złamania, zwichnięcia, skręcenia, naderwania więzadeł czy też kontuzje wynikłe z uprawiania sportu.
- Przewlekłe dolegliwości stawów wynikające z chorób, takich jak artretyzm, reumatoidalne zapalenie stawów oraz inne schorzenia stawów.
- Bóle kręgosłupa spowodowane takimi schorzeniami, jak dyskopatia, przepuklina krążka międzykręgowego czy inne dolegliwości kręgosłupa.
- Choroby kości typu osteoporoza oraz inne schorzenia wpływające na kondycję i wytrzymałość kości.
- Stan po operacji z zakresu chirurgi urazowo-ortopedycznej wymagający kontroli, konsultacji oraz rehabilitacji po przeprowadzonym zabiegu.
- Wady postawy wynikające z chorób typu skolioza, lordoza, kifoza czy płaskostopie.
- Schorzenia związane ze ścięgnami i więzadłami.
- Konieczność protezowania oraz stosowania ortez.
- Inne dolegliwości ortopedyczne wymagające specjalistycznej rehabilitacji.
Konsultacje ortopedyczne służą nie tylko leczeniu, ale również diagnostyce oraz edukacji pacjentów w zakresie dbania o układ mięśniowo-szkieletowy. Osoby mające problemy z układem ruchu, bólami stawów praz kręgosłupa, czy doznające urazów, powinny skonsultować się z ortopedą w celu oceny stanu zdrowia i ewentualnego leczenia.
Leczenie w poradni ortopedycznej może znacząco wpłynąć na Twoją jakość życia
Daj sobie szansę uporać się z bólem i ograniczeniami w ruchomości narządu ruchu. Zarejestruj się na wizytę z naszym ortopedą. Leczenie w poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej może przynieść wiele korzyści, niezależnie od tego, czy borykasz się z przewlekłym bólem stawów czy też z niedawną kontuzją. Oto, co możesz może zyskać dzięki konsultacjom ortopedycznym:
- Przede wszystkim rzetelną diagnozę, która zwiększa szanse na znalezienie źródła problemu.
- Dzięki identyfikacji oraz leczeniu przyczyn bólu (a docelowo zmniejszeniu bólu), poprawie może ulec Twoja codzienna jakość życia.
- Wczesna interwencja ortopedyczna może zapobiec poważniejszym komplikacjom i długotrwałym problemom zdrowotnym.
- Dzięki wczesnej diagnozie i odpowiednio dobranemu leczeniu, masz większe szanse na szybki powrót do zdrowia.
- Korzystasz z najnowszych technologii i technik w leczeniu schorzeń układu ruchu.
- Odpowiednio dobrane leczenie i rehabilitacja pozwolą znacząco zwiększyć Twoją mobilność.
- Jeśli rozważasz operację z zakresu chirurgi urazowo-ortopedycznej, konsultacja z ortopedą pomoże w podjęciu świadomej decyzji.
- Świadomość, że jest się pod opieką specjalistów, może przynieść ulgę, poczucie bezpieczeństwa i tym samym polepszyć samopoczucie.
- Jeżeli okaże się to potrzebne do poprawienia Twojego zdrowia i jakości życia, otrzymasz konkretne wskazówki dotyczące postępowania w domu, ćwiczeń rehabilitacyjnych oraz profilaktyki.
Jeśli wizyta w naszej poradni chirurgi urazowo-ortopedycznej daje szanse na zmniejszenie bólu, zwiększenie mobilności i poprawę jakości życia, to czy nie byłoby dobrym rozwiązaniem zapisanie się na wizytę? Napisz: rejestracja@omnisan.pl lub zadzwoń: 690 548 826, żeby umówić się na konsultację.
Czym jest chirurgia urazowo-ortopedyczna?
Chirurgia urazowo-ortopedyczna czy ortopedia stanowią dziedzinę medycyny koncentrująca się na diagnostyce i leczeniu (operacyjnym lub zachowawczym) schorzeń, wad wrodzonych i nabytych, zapaleń, zakażeń, nowotworów oraz uszkodzeń i zmian pourazowych narządu ruchu: szkieletu (z wyjątkiem kości czaszki), układu więzadłowo-stawowego i mięśni. Termin ortopedia w dosłownym tłumaczeniu oznacza „proste dziecko” (gr. orthos – prosty/prawidłowy, paidia – dziecko), ponieważ początkowo lekarze tej dziedziny zajmowali się leczeniem skrzywień kręgosłupa u dzieci. Z czasem ich działalność rozszerzała się i obecnie obejmuje oczywiście wszystkie grupy wiekowe i cały układ ruchu.
Co to jest traumatologia?
Traumatologia narządu ruchu bądź chirurgia urazowa należą do dziedzin medycyny ściśle związanych z ortopedią, która zajmuje się diagnostyką i leczeniem powstałych w wyniku urazów obrażeń kości, stawów, ścięgien, więzadeł oraz mięśni. Traumatologia i ortopedia są ze sobą powiązane i w wielu krajach te obszary medycyny łączy się w jedną specjalizację medyczną, określaną jako „ortopedia i traumatologia narządu ruchu”. Jednak istnieją pewne rozróżnienia między tymi dziedzinami.
Traumatologia skupia się głównie na leczeniu urazów spowodowanych wypadkami i niespodziewanymi zdarzeniami. Ortopedia zajmuje się rozpoznawaniem, leczeniem i rehabilitacją schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego, zarówno wrodzonych, jak i nabytych. Choć obie dziedziny często się nakładają, ortopedia ma bardziej planowy charakter, podczas gdy traumatologia koncentruje się na interwencjach w sytuacjach nagłych.
Konsultacje, diagnoza i skuteczne leczenie w poradni urazowo-ortopedycznej
Nasza poradnia urazowo-ortopedyczna oferuje usługi doświadczonych specjalistów chirurgii urazowo-ortopedycznej, którzy skonsultują Twoją przypadłość, postawią diagnozę i wdrożą skuteczne leczenie.
Do najczęściej stosowanych metod diagnostyki chorób układu ruchu należą, oprócz nieodzownego badania fizykalnego, rozmaite badania obrazowe – USG (ultrasonografia), RTG (rentgen), TK (tomografia komputerowa) lub MR (rezonans magnetyczny).