Zdrowe serce to podstawa długiego i aktywnego życia. Nasza Poradnia Kardiologiczna powstała z myślą o zapewnieniu Państwu dostępu do najwyższej jakości usług diagnostycznych, terapeutycznych i konsultacyjnych w dziedzinie chorób serca i układu krążenia. Rozumiemy, że każdy pacjent jest inny i wymaga indywidualnego podejścia. Dlatego poświęcamy tyle czasu, ile trzeba na dokładne zrozumienie Twojej historii zdrowotnej, aktualnych objawów oraz stylu życia, co pozwala nam na stworzenie spersonalizowanego planu diagnostyki i leczenia.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty i do umówienia wizyty w naszej klinice: rejestracja@omnisan.pl, tel. 690 548 826. Przyjdź do nas, a my wsłuchamy się w rytm Twojego serca i zapewnimy najlepszą możliwą opiekę.
Kiedy warto udać się do poradni kardiologicznej?
Konsultacja kardiologiczna może okazać się konieczna w różnych sytuacjach. Oto przykłady okoliczności, kiedy należy zwrócić się o pomoc do kliniki kardiologicznej:
- Nietypowy ból w klatce piersiowej, taki jak ucisk, ból, duszność lub inne niekomfortowe odczucia, szczególnie jeśli są powiązane z wysiłkiem fizycznym lub stresem.
- Objawy związane z chorobą wieńcową lub zatorowością płucną, które mogą obejmować duszność podczas wysiłku, bóle w klatce piersiowej oraz zmęczenie. Wszystko to może wskazywać na problemy z przepływem krwi w sercu.
- Wysokie lub niskie ciśnienie krwi, które nie reaguje na dotychczasowe leczenie lub jest wyjątkowo trudne do kontrolowania.
- Zaburzenia rytmu serca, takie jak kołatanie serca czy arytmia – czyli nieregularne lub bardzo szybkie bicia serca.
- Duszność, obrzęki nóg lub stóp, zmęczenie oraz inne oznaki, które mogą wskazywać na niewydolność serca.
- Po zawale serca opieka kardiologiczna jest niezbędna w celu zapobiegania powikłaniom i nawrotom.
- Jeśli posiadasz wysoki poziom cholesterolu i trudno jest go kontrolować za pomocą diety oraz ćwiczeń, warto zwrócić się do przychodni kardiologicznej celem sprawdzenia stanu Twojego układu krążenia.
- Jeśli w rodzinie występowały wcześniej przypadki chorób serca, warto skonsultować się z kardiologiem w celu oceny ryzyka.
- Osoby ze zdiagnozowaną cukrzycą charakteryzują się zwiększonym ryzykiem chorób serca.
- W niektórych przypadkach, przed przystąpieniem do zabiegów chirurgicznych, wymagana jest ocena kardiologiczna w celu zapewnienia, że serce pacjenta poradzi sobie z operacją.
- Po zabiegach kardiologicznych, takich jak angioplastyka czy implantacja stymulatora serca, konieczna jest regularna opieka kardiologiczna.
Jeżeli doświadczasz któregoś z powyższych objawów lub sytuacji, niezwłocznie udaj się do przychodni kardiologicznej w celu uzyskania odpowiedniej diagnozy i leczenia.
Dlaczego warto regularnie korzystać z konsultacji kardiologicznych?
Leczenie w poradni kardiologicznej oferuje pacjentom szereg specjalistycznych korzyści, które mogą mieć istotny wpływ na ich zdrowie i jakość życia. Oto niektóre z nich:
- Regularne konsultacje kardiologiczne i badania pozwalają na wczesne zdiagnozowanie chorób sercowo-naczyniowych, co podstawową kwestię dla podjęcia skutecznego leczenia i zapobiegania poważnym powikłaniom.
- Pacjenci zdiagnozowani z chorobą sercowo-naczyniową lub znajdujący się w grupie ryzyka otrzymują wskazówki, jak zarządzać czynnikami ryzyka, co może pomóc zapobiegać przyszłym problemom sercowym.
- Dla pacjentów po zdarzeniach sercowych, takich jak np. zawał mięśnia sercowego, leczenie w klinice kardiologicznej pozwala zapobiegać nawrotom i utrzymać najlepszy możliwy stan serca.
- Kardiolog pomoże dostosować leczenie do indywidualnych potrzeb pacjenta. Obejmuje to zarówno farmakoterapię, jak i zalecenia dotyczące zmian stylu życia, takie jak dieta i aktywność fizyczna.
- Regularne wizyty w przychodni kardiologicznej pozwalają lekarzowi na monitorowanie postępów pacjenta, dostosowanie leczenia i, w razie potrzeby, szybką interwencję.
- Kardiolog może skierować pacjenta do kliniki kardiologicznej na specjalistyczne badania i zabiegi, takie jak angioplastyka, zabiegi elektrofizjologiczne lub operacje serca, które mogą okazać się niezbędne dla zachowania zdrowia i funkcji sercowo-naczyniowych.
- Konfrontacja z chorobą serca może okazać się niezwykle trudna emocjonalnie. Lekarze specjalista może pomóc pacjentom w radzeniu sobie z obawami i stresem, co jest ważne dla ogólnego dobrego samopoczucia.
- Kardiolog pomaga w planowaniu długoterminowej opieki, obrania odpowiedniej strategii leczenia, a także w przypadku potrzeby, planowania opieki paliatywnej.
Indywidualne podejście, specjalistyczna wiedza i doświadczenie kardiologa są nieocenione dla pacjentów w każdym aspekcie opieki nad sercem – od profilaktyki, po leczenie zaawansowanych stanów chorobowych.
Zapisz się na konsultacje do Poradni Kardiologicznej OmniSan!
W naszej przychodni kardiologicznej doświadczeni specjaliści chorób serca skonsultują Twoją przypadłość, postawią diagnozę i wdrożą skuteczne leczenie. Najczęściej stosowaną metodą diagnostyki chorób mięśnia sercowego, oprócz badania fizykalnego i osłuchiwania, pozostaje badanie EKG, które przeprowadzone w czasie trwania wizyty daje lekarzowi dużą dozę informacji o stanie Twojego serca.
Ponieważ pewne objawy mogą pojawiać się sporadycznie, istotne może stać się przeprowadzenie elektrokardiogramu (badania EKG) lub stałego ciągłego ciśnienia krwi metodą Holtera, co oznacza 24 lub 48-godzinne monitorowanie pracy serca za pomocą przenośnego aparatu, który pacjent nosi przy sobie.