mgr Anna Maciejewska - fizjoterapia stomatologiczna

Mgr Anna Maciejewska ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Jest wykwalifikowaną fizjoterapeutką, która za swoją główną specjalizację wybrała fizjoterapię stomatologiczną.

Terapie wykonywane przez fizjoterapeutkę pomagają w bruksizmie, bólach głowy, schorzeniach stawów skroniowo-żuchwowych, szumach usznych, problemami ze zgryzem oraz przed i po operacjach stomatologicznych.

W swojej praktyce wykorzystuje kompleksowe podejście terapeutyczne, włączając w to terapię manualną, masaż głębokich warstw tkanki, pinopresurę, techniki suchego igłowania, terapię za pomocą baniek chińskich, a także kinesiotaping.

Jej ścieżka edukacyjna i profesjonalna charakteryzuje się ciągłym poszerzania wiedzy i umiejętności poprzez aktywny udział w licznych kursach i konferencjach. W efekcie mgr Anna Maciejewska stale podnosi swoje kwalifikacje, czerpiąc przy tym wiedzę od czołowych ekspertów i praktyków w dziedzinie rehabilitacji i fizjoterapii.

Jak do tej pory wzięła udział w kilkudziesięciu szkoleniach i kursach, obejmujących różnorodną tematykę, począwszy od aktywności fizycznej kobiet w ciąży i po porodzie, przez diagnostykę i leczenie COVID-19 oraz rehabilitację, kinesiotaping BIO-estetyczny, leczenie operacyjne w ortopedii, żywienie aktywnych kobiet, aż po szczegółowe badania i strategie terapii w fizjoterapii ortopedycznej. Zdobytą wiedzę poszerzyła o specjalistyczne kursy z zakresu farmakoterapii, rehabilitacji okołoporodowej, terapii bańkami, igłoterapii, diagnozy i leczenia dolegliwości kręgosłupa, bolesnych miesiączek, fizjoterapii dla osób z obrzękiem limfatycznym, interpretacji wyników badań, zaawansowanego Kinesiology Taping, terapii multisensorycznej, diagnozy bólów głowy, obrazowej diagnostyki, japońskiego liftingu twarzy, masażu tkanek głębokich, terapii blizn, urazów typu whiplash, diagnostyki i terapii stawów skroniowo-żuchwowych, funkcjonalnego treningu medycznego, wspomagania snu, niefarmakologicznych metod łagodzenia bólu porodowego, pracy z tkanką łączną oraz zaburzeń napięcia mięśniowego.

Zdobywała doświadczenie, pracując w renomowanych instytucjach zagranicznych oraz w ośrodkach medycznych na terenie Wrocławia.

Do jej obszaru szczególnych zainteresowań należy: rehabilitacja pacjentów z bruksizmem oraz tych, którzy znajdują się w trakcie leczenia ortodontycznego.

Specjalizacja fizjoterapia stomatologiczna
Języki Polski Angielski
Obszar zainteresowań Rehabilitacja w bruksizmie oraz podczas leczenia ortodontycznego
Instagram Bodybalance Therapist

Zakres terapii

Jasko fizjoterapeutka stomatologiczna Mgr Anna Maciejewska zajmuje się terapią manualną, ze szczególnym naciskiem położonym na taki obszar twarzoczaszki, w ramach której wspiera pacjentów w następujących kwestiach:

 • leczenie dolegliwości stawów skroniowo-żuchwowych,
 • problemy związane z nieprawidłowościami w zgryzie,
 • bóle oraz zawroty głowy,
 • bruksizm,
 • szumy i piski w uszach,
 • prowadzi terapię wspomagającą pacjentów przed i po zabiegach chirurgicznych w obrębie układu stomatognatycznego.
 • Fizjoterapia stomatologiczna (bóle stawów skroniowo-żuchwowych, bruksizm, po ekstrakcjach zębów)
  180 zł
 • Fizjoterapia w bólach głowy
  180 zł

Centrum Medyczne OmniSan

Choć zdrowie nie jest na pewno wszystkim, to bez zdrowia wszystko jest niczym.

— Arthur Schopenhauer