Efekt modelowania pośladków kwasem polimlekowym

Czym jest powiększanie pośladków kwasem polimlekowym?

Zabieg modelowania pośladków kwasem polimlekowym polega na podskórnym podaniu kwasu polimlekowanego (tzw. PDLLA) w okolice pośladków.

Kwas polimlekowy (PDLLA) należy do biostymulatorów objętościowych, dzięki czemu pobudza organizm do odbudowy ubytków w tkankach oraz do zwiększonej produkcji kolagenu. Stanowi zatem niejako rusztowanie dla naturalnej odbudowy tkanek pośladków. Ma on ogromną przewagę nad innymi dostępnymi metodami korekcji wyglądu pośladków.

Przede wszystkim kwas polimlekowy stanowi pochodną kwasu mlekowego, czyli substancji naturalnie występującej w organizmie człowieka. Może on zostać podany w całe pośladki, jest bezpieczniejszy niż kwas hialuronowy i daje długotrwały lecz naturalny efekt liftingu, wymodelowania pośladków przy jednoczesnej poprawie kondycji skóry tych obszarów.

Komu polecamy modelowanie pośladków kwasem polimlekowym?

Modelowanie pośladków kwasem polimlekowym będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na poprawie kształtu i wyglądu pośladków, a które z różnych względów nie chcą zdecydować się na zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, implanty bądź modelowanie pośladków przy wykorzystaniu tkanki tłuszczowej.

Dzięki zabiegowi możliwa jest nie tylko modyfikacja kształtu pośladków, ale także ich uniesienie (lifting) oraz poprawa ich jędrności. Zabieg stanowi idealne rozwiązanie dla osób chcących uzyskać naturalny efekt, bez sztucznego przerysowania pośladków.

Kobieta po zabiegu powiększania pośladków
Polecany jest wszystkim osobom nieusatysfakcjonowanym wyglądem swoich pośladków np. ze względu na utratę ich objętości, jędrności lub ze względu na ich asymetryczny charakter.

Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem kwasu polimlekowego

Kwas polimlekowy jest substancją bezpieczną i stosowaną powszechnie w medycynie i kosmetologii. Zabieg jednak nie jest wskazany w przypadku:

  • ciąży i karmienia piersią,
  • chorób neurologicznych,
  • chorób autoimmunologicznych,
  • zaburzeń krzepnięcia krwi,
  • uczulenia na kwas polimlekowy,
  • aktywnych stanów zapalnych skóry pośladków.

Każdorazowo lekarz wykonujący zabieg upewni się, że nie ma przeciwwskazań do zabiegu.

Modelowanie pośladków kwasem polimlekowym - efekty

  • Pierwsze efekty będą widoczne tuż po zabiegu. Zauważalne będzie powiększenie oraz zmiana kształtu pośladków. Zaletą zabiegu z wykorzystaniem kwasu polimlekowego jest także polepszenie efektów wraz z upływem czasu.
  • Kwas polimlekowy dzięki swoim właściwościiom stymulującym organizm do odbudowy i produkcji kolagenu sprawi, że z czasem kondycja skóry poddanej zabiegowi ulegnie znacznej poprawie.
  • U osób, które zdecydowały się na przeprowadzenie zabiegu widoczne jest wyrównanie asymetrii pośladków, poprawa ich kształtu, lifting, zwiększenie objętości i jędrności pośladków.
  • Efekty zabiegu utrzymują się około 2 lat.

Modelowanie pośladków kwasem polimlekowym - koszt zabiegu

Cena zabiegu powiększania pośladków uzależniona jest od zakresu zabiegu, który wpływa na ilości podanego preparatu. Dokładny koszt ustalany jest każdorazowo podczas uprzedniej konsultacji z lekarzem.

  • Cena modelowania pośladków kwasem polimlekowym:
    od 3000 zł

Przebieg i rekonwalescencja po zabiegu powiększania pośladków kwasem polimlekowym

Zabieg powiększania pośladków kwasem polimlekowym rozpoczyna się od standardowej kwalifikacji lekarskiej, podczas której lekarz wraz z pacjentem omawiają wskazania oraz przeciwwskazania do zabiegu, a także analizują oczekiwania Pacjenta co do zabiegu.

Sam zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na podskórnym podaniu kwasu polimlekowego w obszar pośladków. Aplikacja substancji odbywa się za pomocą mikrokaniul (malutkich igieł), które zmniejszają uczucie bólu, a także sprawiają, że zasinienia powstająca w okolicach nakłuć są niewielkie. Standardowo zabieg trwa około godziny. Po wykonaniu wkłuć konieczne jest rozprowadzenie preparatu w tkankach za pomocą masażu.

W celu osiągnięcia najbardziej satysfakcjonujących efektów zalecane jest wykonanie 2-3 sesji w odstępach 4-6 tygodni.

Po wykonaniu zabiegu lekarz udzieli wszelkich niezbędnych zaleceń pozabiegowych obejmujących np. unikanie w pierwszych dniach po zabiegu nadmiernego wysiłku fizycznego, długotrwałego siedzenia czy spania na plecach. Lekarz może zalecić również regularne masowanie pośladków mające na celu równomierne rozłożenie preparatu. Typowymi efektami ubocznymi, które zanikają w ciągu kilku dni od zabiegu są obrzęk i zaczerwienienie, siniaki, ból lub tkliwość obszaru poddanego zabiegowi.

Centrum Medyczne OmniSan

Choć zdrowie nie jest na pewno wszystkim, to bez zdrowia wszystko jest niczym.

— Arthur Schopenhauer

Lekarz medycyny estetycznej wykonujący zabieg ujędrniający pośladków