Operacja powiek - zabieg mający na celu skuteczny lifting i korekcję opadających powiek
Plastyka powiek wpływa na lepszy wygląda i poprawia widzenia

Plastyka powiek – lifting i korekcja opadających powiek

Blefaroplastyką (określaną także jako plastykę bądź lifting powiek) – nazywa się zabieg chirurgiczny mający na celu korekcję i poprawę wyglądu powiek. Polega on na usunięciu nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej z okolic oczu, a niekiedy również małego fragmentu mięśnia okrężnego oka.

Zabieg ten pozwala zarówno na poprawę funkcji powiek, jak i na odmłodzenie wyglądu oraz pozbycie się tzw. „worków” pod oczami. Plastyka powiek może dotyczyć zarówno powiek górnych (poprawia ich wygląd poprzez usunięcie nadmiaru zbierającej i fałdującej się skóry oraz tkanki tłuszczowej), jak i powiek dolnych (polega na usunięciu worków pod oczami oraz poprawie konturu oka).

Korekcja powiek – efekty

Efekty wykonanej operacji powiek widać po kilku tygodniach od wykonanego zabiegu (zazwyczaj po 4-6 tygodniach). Po pełnym wygojeniu się ran i zaniknięciu obrzęków powstałych w wyniku operacji, pacjent zauważy u siebie młodzieńczy i zrelaksowany wygląd, redukcję „worków” pod oczami, uniesienie powiek oraz wygładzenie i napięcie skóry wokół oczu.

Efekt zabiegu jest trwały i gwarantuje zadowolenie z wyglądu okolic oczu przez wiele lat. W wielu przypadkach przy dobrej pielęgnacji okolic oczu efekty operacji utrzymują się na zawsze.

Przebieg i rekonwalescencja po zabiegu korekcji powiek

Korekcja powiek, jak każdy inny zabieg, poprzedza najpierw konsultacja lekarska, podczas której chirurg ocenia stan powiek, dokonuje kwalifikacji do zabiegu, uwzględniając ewentualne przeciwwskazania oraz omawia z pacjentem jego oczekiwania co do planowanego efektu. Lekarz może zlecić wykonanie badań krwi oraz dać pacjentowi specjalne zalecenia, np. konieczność odstawienia części przyjmowanych leków.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Następnie usuwa się nadmiar skóry, tkanki tłuszczowej, a także, jeżeli wymaga tego charakter zabiegu, kawałek mięśnia okrężnego oka. Miejsca cięć zostają zszyte cienkimi i elastycznymi szwami.

Czas trwania zabiegu wynosi około 1-2 godzin. Bezpośrednio po zabiegu nie powinno się prowadzić pojazdów mechanicznych. Poza tym przez pierwszą dobę należy unikać obciążania narządu wzroku (np. nie czytać, ograniczyć czas spędzony przed ekranami).

Po operacji powiek pacjent może zauważyć u siebie obrzęki oraz zasinienia bądź zaczerwienienia w okolicy oczu, które stopniowo będą zanikać. Szwy usuw asię po okresie około 10-12 dni. Do tego czasu nie wolno również nosić szkieł kontaktowych.

W ciągu pierwszych dwóch tygodni od zabiegu (w zależności od indywidualnego tempa gojenia) należy stosować zimne kompresy, które pomogą zmniejszać obrzęki, unikać wysiłku fizycznego, nosić okulary przeciwsłoneczne oraz utrzymywać odpowiednią higienę okolicy oczu, zgodnie z zaleceniami otrzymanymi od chirurga, który wykonał operację.

Dla kogo jest przeznaczona plastyka powiek?

Plastyka powiek jest rekomendowana zwłaszcza dla osób, które:

  • ze względu na opadające powieki odczuwają pogorszenie funkcji narządu wzroku, bądź posiadają ograniczone pole widzenia,
  • odczuwają dyskomfort w związku z opadającą skórą powiek,
  • pragną zadbać o aspekt estetyczny i chcą odmłodzić swój wygląd,
  • chcą pozbyć się „worków” pod oczami, kurzych łapek oraz osiągnąć młodzieńcze i harmonijne spojrzenie,
  • chcą wyglądać na wypoczęte i zrelaksowane.

Koszt zabiegu blefaroplastyki

Cena zabiegu zależy od operowanego obszaru, tj. od tego czy poddane korekcji zostaną powieki górne, dolne czy obie. Dokładny koszt ustala się każdorazowo podczas uprzedniej konsultacji z lekarzem, który ocenia stan powiek i zakres interwencji chirurgicznej.

  • Powieki górne
    od 4000 zł
  • Powieki dolne
    od 4500 zł
  • Powieki górne i dolne
    od 7000 zł

Przeciwwskazania do zabiegu liftingu powiek

Korekcja powiek należy do bezpiecznych i mało inwazyjnych zabiegów, jednak istnieją sytuacje, w których odradzamy jego wykonanie.

I tak, lifting powiek nie jest wskazany w przypadku:

  • chorób oczu, takich jak np. jaskra, zaćma czy zespół suchego oka,
  • aktywnych infekcji skóry okolic oczu,
  • tendencji do bliznowacenia,
  • problemów z krzepliwością krwi,
  • zaawansowanych chorób ogólnoustrojowych, takich jak np. cukrzyca czy nadciśnienie,
  • ciąży i karmienia piersią.

Każdorazowo lekarz wykonujący zabieg plastyki powiek upewnia się, że nie istnieją przeciwwskazania do tej procedury medycznej.

Zapisz się na zabieg: telefonicznie ‭‭690 548 826‬ lub napisz e-mail rejestracja@omnisan.pl.

Specjaliści wykonujący zabieg plastyki powiek