💦 Nietrzymanie moczu – czy to tylko kobiecy problem?

Czy myślisz, że ten wstydliwy i utrudniający codzienne życie problem dotyczy tylko Ciebie?

Absolutnie nie!

Nietrzymanie moczu klasyfikowane jako jakikolwiek epizod niezależnego od woli wycieku moczu z pęcherza moczowego dotyczy już około 303 miliony kobiet i aż 121 milionów mężczyzn na całym świecie. Statystyki są znacząco zaniżone ze względu na intymny charakter tego problemu. Czas przełamać tabu!

Czy kiedy kaszlesz, kichasz lub śmiejesz się odczuwasz wypływanie niewielkich objętości moczu? Czy doświadczasz wypływania niewielkich ilości moczu przy jednoczesnym odczuwaniu nagłej i silnej potrzeby oddania moczu? Suche noce są dla Ciebie przeszłością? Zadajesz sobie pytanie czy tak już będzie zawsze?

Nie!

Metod leczenia jest wiele – należą do nich m.in. techniki manualne dna miednicy aplikowane przez terapeutę, biofeedback, trening ogólnorozwojowy etc. Należy pamiętać, że w każdym przypadku schemat postępowania dobierany jest indywidualnie.

W CM Omnisan postanowiliśmy stworzyć profesjonalną i intymną przestrzeń mającą sprawić, że leczenie problemów uroginekologicznych będzie komfortowe dla pacjentów. Fizjoterapia proginekologiczna jest prawdziwą pasją naszych fizjoterapeutów!

Zaufaj nam i zarejestruj się już dzisiaj!