lek. Kamil Wdowiński - chirurg klatki piersiowej

Studia medyczne na Wydziale Lekarskim w Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu ukończył w 2010 roku. Od roku 2011 pracował w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu w Oddziale Chirurgii Klatki Piersiowej. Tytuł specjalisty torakochirurga uzyskał w 2018 roku. Obecnie jest w trakcie specjalizacji z zakresu chirurgii onkologicznej w Dolnośląskim Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu.

Dzięki wieloletniej pracy dyżurowej w oddziałach ratunkowych posiada również doświadczenie w zakresie medycyny ogólnej, co przyczynia się do lepszej i wnikliwszej diagnostyki. Rozwój i zainteresowania skupia na nowoczesnych metodach diagnostycznych oraz operacyjnych technikach małoinwazyjnych guzów płuc, śródpiersia i ściany klatki piersiowej.

Jako chirurg klatki piersiowej Dr Wdowiński stale poszerza swoją wiedzę poprzez udział w licznych kursach i szkoleniach z zakresu chirurgii onkologicznej i torakochirurgii.

Poza pracą zawodową miłośnik siatkówki i górskich wędrówek

Specjalizacja Chirurgia Klatki Piersiowej
Języki Polski
Obszar zainteresowań Nowotwory płuc

Wykonywane badania

W naszym Centrum dr Kamil Wdowiński przeprowadza konsultacje z zakresu Chirurgii Klatki Piersiowej – weryfikuje wyniki badań i kwalifikuje do zabiegów operacyjnych oraz kontroluje Pacjentów po operacjach torakochirurgicznych.

  • Konsultacja Chirurga Klatki Piersiowej (Torakochirurgiczna)
    200 zł

Centrum Medyczne OmniSan

Choć zdrowie nie jest na pewno wszystkim, to bez zdrowia wszystko jest niczym.

— Arthur Schopenhauer